Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 08055C102KAZ2A
08055C102KAZ2A
08055C102KAZ2A KYOCERA AVX Components
flexitermmlcc.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 0.001uF 50V X7R 10% Pad SMD 0805 FlexiTerm 125°C T/R
auf Bestellung 12000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6712
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 08055C102KAZ2A KYOCERA AVX Components
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 1nF; 50V; X7R; ±10%; SMD; 0805; 180mm, Type of capacitor: ceramic, Kind of capacitor: MLCC, Capacitance: 1nF, Operating voltage: 50V, Dielectric: X7R, Tolerance: ±10%, Mounting: SMD, Case - inch: 0805, Case - mm: 2012, Operating temperature: -55...125°C, Roll diameter max.: 180mm, Manufacturer series: FLEXITERM, Capacitors features: flexible terminations, Alias: KGF21BR71H102KT.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
08055C102KAZ2A 08055C102KAZ2A Hersteller : KYOCERA AVX Components flexitermmlcc.pdf Cap Ceramic 0.001uF 50V X7R 10% Pad SMD 0805 FlexiTerm 125°C T/R
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4000
08055C102KAZ2A 08055C102KAZ2A Hersteller : KYOCERA AVX KGF.pdf Description: CAP CER 1000PF 50V X7R 0805
Tolerance: ±10%
Features: Soft Termination
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Boardflex Sensitive
Thickness (Max): 0.037" (0.94mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1000 pF
Mindestbestellmenge: 882
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 1nF; 50V; X7R; ±10%; SMD; 0805; 180mm
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Capacitance: 1nF
Operating voltage: 50V
Dielectric: X7R
Tolerance: ±10%
Mounting: SMD
Case - inch: 0805
Case - mm: 2012
Operating temperature: -55...125°C
Roll diameter max.: 180mm
Manufacturer series: FLEXITERM
Capacitors features: flexible terminations
Alias: KGF21BR71H102KT
Mindestbestellmenge: 417
08055C102KAZ2A 08055C102KAZ2A Hersteller : KYOCERA AVX KGF.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT KGF21BR71H102KT NW G LOB PN 50V 1nF X7R 0 A 581-KGF21BR71H102KT
Mindestbestellmenge: 9
Tolerance: ±10%
Features: Soft Termination
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 50V
Temperature Coefficient: X7R
Part Status: Active
Capacitance: 1000 pF