Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 08055C222K4T2A
08055C222K4T2A
08055C222K4T2A KYOCERA AVX Components
automlcc.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 0.0022uF 50V X7R 10% Pad SMD 0805 125°C Automotive AEC-Q200 T/R
auf Bestellung 24000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7752
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 08055C222K4T2A KYOCERA AVX Components
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 2.2nF; 50V; X7R; ±10%; SMD; 0805; 180mm, Type of capacitor: ceramic, Kind of capacitor: MLCC, Capacitance: 2.2nF, Operating voltage: 50V, Dielectric: X7R, Tolerance: ±10%, Mounting: SMD, Case - inch: 0805, Case - mm: 2012, Operating temperature: -55...125°C, Capacitor application: automobile electronics, Conform to the norm: AEC-Q200, Roll diameter max.: 180mm, Alias: KAM21BR71H222KT.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
08055C222K4T2A 08055C222K4T2A Hersteller : KYOCERA AVX Components automlcc.pdf Cap Ceramic 0.0022uF 50V X7R 10% Pad SMD 0805 125°C Automotive AEC-Q200 T/R
auf Bestellung 24000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4000
08055C222K4T2A 08055C222K4T2A Hersteller : KYOCERA AVX AutoMLCCKAM.pdf Description: CAP CER 2200PF 50V X7R 0805
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Thickness (Max): 0.037" (0.94mm)
Capacitance: 2200 pF
Mindestbestellmenge: 777
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 2.2nF; 50V; X7R; ±10%; SMD; 0805; 180mm
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Capacitance: 2.2nF
Operating voltage: 50V
Dielectric: X7R
Tolerance: ±10%
Mounting: SMD
Case - inch: 0805
Case - mm: 2012
Operating temperature: -55...125°C
Capacitor application: automobile electronics
Conform to the norm: AEC-Q200
Roll diameter max.: 180mm
Alias: KAM21BR71H222KT
Mindestbestellmenge: 313
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 50V
Temperature Coefficient: X7R
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Capacitance: 2200 pF
Mindestbestellmenge: 67
08055C222K4T2A 08055C222K4T2A Hersteller : Kyocera AVX AutoMLCCKAM.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT KAM21BR71H222KT NW G LOB PN 50V 2200pF X7 A 581-KAM21BR71H222KT
Mindestbestellmenge: 9