Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 08055C330KAT2A
08055C330KAT2A
08055C330KAT2A KYOCERA AVX Components
x7rdielectric.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 33pF 50V X7R 10% Pad SMD 0805 125°C T/R
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 08055C330KAT2A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 33PF 50V X7R 0805, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.037" (0.94mm), Part Status: Active, Capacitance: 33 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
08055C330KAT2A 08055C330KAT2A Hersteller : KYOCERA AVX Components x7rdielectric.pdf Cap Ceramic 33pF 50V X7R 10% Pad SMD 0805 125°C T/R
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4000
08055C330KAT2A 08055C330KAT2A Hersteller : KYOCERA AVX X7RDielectric.pdf Description: CAP CER 33PF 50V X7R 0805
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.037" (0.94mm)
Part Status: Active
Capacitance: 33 pF
Mindestbestellmenge: 725
08055C330KAT2A 08055C330KAT2A Hersteller : KYOCERA AVX X7RDielectric.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 33pF X7R 0805 10 %
Mindestbestellmenge: 12
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 50V
Temperature Coefficient: X7R
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 33 pF
Mindestbestellmenge: 72
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 33pF; 50V; X7R; ±10%; SMD; 0805; 180mm
Mounting: SMD
Case - inch: 0805
Case - mm: 2012
Tolerance: ±10%
Operating voltage: 50V
Operating temperature: -55...125°C
Roll diameter max.: 180mm
Dielectric: X7R
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Capacitance: 33pF