Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 08055C562KAT2A
08055C562KAT2A
08055C562KAT2A KYOCERA AVX Components
x7rdielectric.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 0.0056uF 50V X7R 10% Pad SMD 0805 125°C T/R
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 08055C562KAT2A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 5600PF 50V X7R 0805, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.037" (0.94mm), Part Status: Active, Capacitance: 5600 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
08055C562KAT2A 08055C562KAT2A Hersteller : KYOCERA AVX Components x7rdielectric.pdf Cap Ceramic 0.0056uF 50V X7R 10% Pad SMD 0805 125°C T/R
auf Bestellung 12509 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3226
08055C562KAT2A 08055C562KAT2A Hersteller : KYOCERA AVX X7RDielectric.pdf Description: CAP CER 5600PF 50V X7R 0805
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.037" (0.94mm)
Part Status: Active
Capacitance: 5600 pF
Mindestbestellmenge: 784
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 5.6nF; 50V; X7R; ±10%; SMD; 0805; 180mm
Case - inch: 0805
Case - mm: 2012
Tolerance: ±10%
Operating voltage: 50V
Roll diameter max.: 180mm
Dielectric: X7R
Operating temperature: -55...125°C
Capacitance: 5.6nF
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Mounting: SMD
Alias: KGM21NR71H562KT
Mindestbestellmenge: 334
08055C562KAT2A 08055C562KAT2A Hersteller : Kyocera AVX X7RDielectric.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT KGM21NR71H562KT NEW GLOBAL PN 50V 5600pF A 581-KGM21NR71H562KT
Mindestbestellmenge: 8
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 50V
Temperature Coefficient: X7R
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 5600 pF
Mindestbestellmenge: 46
08055C562KAT2A Hersteller : AVX X7RDielectric.pdf Конденсатор керамічний smd, С = 5,6 нФ, U, В = 50, Розм = 0805, Точн., % = 10, ТКЄ = X7R, Тексп, °C = -55...+125,... Група товару: Конденсатори Корпус: 0805 Од. вим: 100 шт