Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 08055D105MAT2A
08055D105MAT2A
08055D105MAT2A KYOCERA AVX Components
cx5r.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 1uF 50V X5R 20% Pad SMD 0805 85°C T/R
auf Bestellung 6000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 08055D105MAT2A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 1UF 50V X5R 0805, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: X5R, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.057" (1.45mm), Part Status: Active, Capacitance: 1 µF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
08055D105MAT2A 08055D105MAT2A Hersteller : KYOCERA AVX Components cx5r.pdf Cap Ceramic 1uF 50V X5R 20% Pad SMD 0805 85°C T/R
auf Bestellung 6000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
08055D105MAT2A 08055D105MAT2A Hersteller : KYOCERA AVX cx5r-KGM.pdf Description: CAP CER 1UF 50V X5R 0805
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: X5R
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.057" (1.45mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1 µF
Mindestbestellmenge: 545
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 50V
Temperature Coefficient: X5R
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 1 µF
Mindestbestellmenge: 33
08055D105MAT2A 08055D105MAT2A Hersteller : Kyocera AVX cx5r-KGM.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT KGM21AR51H105MU NEW GLOBAL PN 50V 1uF X5 A 581-KGM21AR51H105MU
Mindestbestellmenge: 6
Produkt ist nicht verfügbar
08055D105MAT2A 08055D105MAT2A Hersteller : KYOCERA AVX cx5r-KGM.pdf Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 1uF; 50V; X5R; ±20%; SMD; 0805; 180mm
Type of capacitor: ceramic
Capacitance: 1µF
Operating voltage: 50V
Dielectric: X5R
Tolerance: ±20%
Mounting: SMD
Case - inch: 0805
Case - mm: 2012
Operating temperature: -55...85°C
Roll diameter max.: 180mm