08055F104K4Z2A KYOCERA AVX Components
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 0.1uF 50V X8R 10% Pad SMD 0805 FlexiTerm 150°C Low ESR Automotive T/R
Produktbewertung abgeben
Technische Details 08055F104K4Z2A KYOCERA AVX Components
Description: KYOCERA AVX - 08055F104K4Z2A - CAP, MLCC, AEC-Q200, 0.1UF, 50V, 0805, tariffCode: 85322400, Bauform / Gehäuse des Kondensators: 0805 [2012 Metric], rohsCompliant: YES, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: 10%, Qualifikation: AEC-Q200, MSL: MSL 1 - Unlimited, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Dielektrikum: X8R, Produktlänge: 2.01mm, euEccn: NLR, Kapazität: 0.1µF, Spannung (DC): 50V, Produktpalette: -, productTraceability: No, Kondensatoranschlüsse: Wraparound, Betriebstemperatur, max.: 150°C, Produktbreite: 1.25mm, directShipCharge: 25, SVHC: No SVHC (17-Jan-2023).
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
08055F104K4Z2A | Hersteller : KYOCERA AVX Components |
Cap Ceramic 0.1uF 50V X8R 10% Pad SMD 0805 FlexiTerm 150°C Low ESR Automotive AEC-Q200 T/R |
auf Bestellung 8000 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
08055F104K4Z2A | Hersteller : KYOCERA AVX |
Description: CAP CER 0.1UF 50V X8R 0805Tolerance: ±10% Features: Soft Termination, High Temperature Packaging: Tape & Reel (TR) Voltage - Rated: 50V Package / Case: 0805 (2012 Metric) Temperature Coefficient: X8R Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm) Mounting Type: Surface Mount, MLCC Operating Temperature: -55°C ~ 150°C Applications: Automotive, Boardflex Sensitive Ratings: AEC-Q200 Thickness (Max): 0.055" (1.40mm) Capacitance: 0.1 µF |
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT KAF21AR81H104KU NW G LOB PN 50V 0.1uF X8R A 581-KAF21AR81H104KU |
Description: CAP CER 0.1UF 50V X8R 0805Tolerance: ±10% Features: Soft Termination, High Temperature Packaging: Cut Tape (CT) Voltage - Rated: 50V Package / Case: 0805 (2012 Metric) Temperature Coefficient: X8R Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm) Mounting Type: Surface Mount, MLCC Operating Temperature: -55°C ~ 150°C Applications: Automotive, Boardflex Sensitive Ratings: AEC-Q200 Thickness (Max): 0.055" (1.40mm) Capacitance: 0.1 µF |
auf Bestellung 10 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |