Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 08055G104MAT2A
08055G104MAT2A
08055G104MAT2A KYOCERA AVX Components
y5v.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 0.1uF 50V Y5V 20% Pad SMD 0805 85°C T/R
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 08055G104MAT2A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 0.1UF 50V Y5V 0805, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: Y5V (F), Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -30°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.028" (0.71mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.1 µF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
08055G104MAT2A 08055G104MAT2A Hersteller : KYOCERA AVX Components y5v.pdf Cap Ceramic 0.1uF 50V Y5V 20% Pad SMD 0805 85°C T/R
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4000
08055G104MAT2A 08055G104MAT2A Hersteller : Kyocera AVX avx_04122018_part number explanation.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V .1uF Y5V 0805 20 % Tol
Mindestbestellmenge: 8
Produkt ist nicht verfügbar
08055G104MAT2A 08055G104MAT2A Hersteller : KYOCERA AVX Y5V.pdf Description: CAP CER 0.1UF 50V Y5V 0805
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: Y5V (F)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.028" (0.71mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.1 µF
Produkt ist nicht verfügbar
08055G104MAT2A 08055G104MAT2A Hersteller : KYOCERA AVX Y5V.pdf Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 100nF; 50V; Y5V; ±20%; SMD; 0805; 180mm
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Capacitance: 0.1µF
Operating voltage: 50V
Dielectric: Y5V
Tolerance: ±20%
Mounting: SMD
Case - inch: 0805
Case - mm: 2012
Roll diameter max.: 180mm
Operating temperature: -30...85°C