Produkte > KNOWLES NOVACAP > 0805B102J102NT
0805B102J102NT
0805B102J102NT Knowles Novacap
High-Capacitance-Chip.aspx
Hersteller: Knowles Novacap
Description: CAP CER 1000PF 1KV X7R 0805
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±5%
Voltage - Rated: 1000V (1kV)
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Bypass, Decoupling
Thickness (Max): 0.054" (1.37mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1000 pF
auf Bestellung 50 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 13
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0805B102J102NT Knowles Novacap
Description: CAP CER 1000PF 1KV X7R 0805, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Voltage - Rated: 1000V (1kV), Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Bypass, Decoupling, Thickness (Max): 0.054" (1.37mm), Part Status: Active, Capacitance: 1000 pF.
Weitere Produktangebote 0805B102J102NT
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
0805B102J102NT 0805B102J102NT Hersteller : Knowles Novacap High-Capacitance-Chip.aspx Description: CAP CER 1000PF 1KV X7R 0805
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Voltage - Rated: 1000V (1kV)
Temperature Coefficient: X7R
Part Status: Active
Capacitance: 1000 pF
Produkt ist nicht verfügbar
0805B102J102NT 0805B102J102NT Hersteller : Knowles Novacap Comm_Chip_X7R_16V_10kVdc-1359205.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1000pF 1000V +/-5% 0805 X7R