Produkte > KNOWLES NOVACAP > 0805B223K250PT
0805B223K250PT
0805B223K250PT Knowles Novacap
X7R
Hersteller: Knowles Novacap
Description: CERAMIC CAPACITOR
Tolerance: ±10%
Features: Epoxy Mountable
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 25V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Epoxy
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: SMPS Filtering
Thickness (Max): 0.054" (1.37mm)
Capacitance: 0.022 µF
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0805B223K250PT Knowles Novacap
Description: CERAMIC CAPACITOR, Tolerance: ±10%, Features: Epoxy Mountable, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 25V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Epoxy, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: SMPS Filtering, Thickness (Max): 0.054" (1.37mm), Capacitance: 0.022 µF.
Weitere Produktangebote 0805B223K250PT
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
0805B223K250PT 0805B223K250PT Hersteller : Knowles Novacap X7R Description: CERAMIC CAPACITOR
Tolerance: ±10%
Features: Epoxy Mountable
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 25V
Temperature Coefficient: X7R
Applications: SMPS Filtering
Capacitance: 0.022 µF