Produkte > KNOWLES NOVACAP > 0805BB225K250YT
0805BB225K250YT
0805BB225K250YT Knowles Novacap
High-Capacitance-Chip.aspx
Hersteller: Knowles Novacap
Description: CAP CER 2.2UF 25V X7R 0805
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 25V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: SMPS Filtering
Thickness (Max): 0.054" (1.37mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2.2 µF
auf Bestellung 1424 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0805BB225K250YT Knowles Novacap
Description: CAP CER 2.2UF 25V X7R 0805, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Voltage - Rated: 25V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: SMPS Filtering, Thickness (Max): 0.054" (1.37mm), Part Status: Active, Capacitance: 2.2 µF.
Weitere Produktangebote 0805BB225K250YT
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
0805BB225K250YT 0805BB225K250YT Hersteller : Knowles Novacap High-Capacitance-Chip.aspx Description: CAP CER 2.2UF 25V X7R 0805
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 25V
Temperature Coefficient: X7R
Applications: SMPS Filtering
Part Status: Active
Capacitance: 2.2 µF