Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 0805CC101MAT1A
0805CC101MAT1A
0805CC101MAT1A KYOCERA AVX Components
avx-hv_mlcc.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 100pF 600V/630V X7R 20% Pad SMD 0805 125°C T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0805CC101MAT1A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 100PF 600V/630V X7R 0805, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 600V/630V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Capacitance: 100 pF.
Weitere Produktangebote 0805CC101MAT1A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
0805CC101MAT1A 0805CC101MAT1A Hersteller : KYOCERA AVX Description: CAP CER 100PF 600V/630V X7R 0805
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 600V/630V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Capacitance: 100 pF