Produkte > KNOWLES NOVACAP > 0805E473K500KHT
0805E473K500KHT
0805E473K500KHT Knowles Novacap
High-Temp.aspx
Hersteller: Knowles Novacap
Description: CAP CER 0.047UF 50V 0805
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Features: High Temperature
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 200°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.054" (1.37mm)
Capacitance: 0.047 µF
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0805E473K500KHT Knowles Novacap
Description: CAP CER 0.047UF 50V 0805, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Features: High Temperature, Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Size / Dimension: 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 200°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.054" (1.37mm), Capacitance: 0.047 µF.
Weitere Produktangebote 0805E473K500KHT
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
0805E473K500KHT 0805E473K500KHT Hersteller : Knowles Novacap High-Temp.aspx Description: CAP CER 0.047UF 50V 0805
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Features: High Temperature
Voltage - Rated: 50V
Applications: General Purpose
Capacitance: 0.047 µF