Produkte > KNOWLES CORPORATION > 0805J0630473KDT
0805J0630473KDT Knowles Corporation
MLCC_High_Reliability.pdf
Hersteller: Knowles Corporation
Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; 47nF; 63VDC; X7R; ±10%; SMD; 0805; 2x1.25mm
Type of capacitor: ceramic
Capacitance: 47nF
Body dimensions: 2x1.25mm
Mounting: SMD
Tolerance: ±10%
Operating temperature: -55...125°C
Operating voltage: 63V DC
Case - mm: 2012
Dielectric: X7R
Case - inch: 0805
auf Bestellung 9000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 198
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0805J0630473KDT Knowles Corporation
Description: CAP CER 0.047UF 63V X7R 0805, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Features: High Temperature, Voltage - Rated: 63V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: High Reliability, Thickness (Max): 0.051" (1.30mm), Capacitance: 0.047 µF.
Weitere Produktangebote 0805J0630473KDT
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
0805J0630473KDT 0805J0630473KDT Hersteller : Knowles Syfer MLCC_High_Reliability.pdf Description: CAP CER 0.047UF 63V X7R 0805
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Features: High Temperature
Voltage - Rated: 63V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: High Reliability
Thickness (Max): 0.051" (1.30mm)
Capacitance: 0.047 µF