Produkte > KNOWLES NOVACAP > 0805N331K501NT
0805N331K501NT
0805N331K501NT Knowles Novacap
Hi-Rel-C0G.aspx
Hersteller: Knowles Novacap
Description: CAP CER 330PF 500V C0G/NP0 0805
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 500V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.054" (1.37mm)
Capacitance: 330 pF
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0805N331K501NT Knowles Novacap
Description: CAP CER 330PF 500V C0G/NP0 0805, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Voltage - Rated: 500V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.054" (1.37mm), Capacitance: 330 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
0805N331K501NT 0805N331K501NT Hersteller : Knowles Novacap Hi-Rel-C0G.aspx Description: CAP CER 330PF 500V C0G/NP0 0805
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 500V
Applications: General Purpose
Capacitance: 330 pF
auf Bestellung 4971 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 14
0805N331K501NT 0805N331K501NT Hersteller : Knowles Novacap Comm_Chip_C0G_16V_10kVdc-1323704.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 500volts 330pF 10%