Produkte > KNOWLES SYFER > 0805Y2000103KXT
0805Y2000103KXT
0805Y2000103KXT Knowles Syfer
High-Std-Voltage.aspx
Hersteller: Knowles Syfer
Description: CAP CER 10000PF 200V X7R 0805
Tolerance: ±10%
Features: Soft Termination
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 200V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Boardflex Sensitive
Thickness (Max): 0.051" (1.30mm)
Part Status: Active
Capacitance: 10000 pF
auf Bestellung 1173 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 17
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0805Y2000103KXT Knowles Syfer
Description: CAP CER 10000PF 200V X7R 0805, Tolerance: ±10%, Features: Soft Termination, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 200V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Boardflex Sensitive, Thickness (Max): 0.051" (1.30mm), Part Status: Active, Capacitance: 10000 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
0805Y2000103KXT 0805Y2000103KXT Hersteller : Knowles Syfer Knowles_StackiCapDatasheet.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 200V 0.01uF X7R 0805 10%
auf Bestellung 4940 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
0805Y2000103KXT 0805Y2000103KXT Hersteller : Syfer tandardMLCCDatasheet-369797.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 200V 0.01uF X7R 0805 10%
0805Y2000103KXT Hersteller : Knowles Corporation High-Std-Voltage.aspx Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 10nF; 200VDC; X7R; ±10%; SMD; 0805; H: 1.3mm
Type of capacitor: ceramic
Mounting: SMD
Kind of capacitor: MLCC
Capacitors features: soft termination
Dielectric: X7R
Operating temperature: -55...125°C
Capacitance: 10nF
Height: 1.3mm
Body dimensions: 2x1.25mm
Tolerance: ±10%
Case - inch: 0805
Operating voltage: 200V DC
Case - mm: 2012
Mindestbestellmenge: 432
0805Y2000103KXT 0805Y2000103KXT Hersteller : Knowles Syfer High-Std-Voltage.aspx Description: CAP CER 10000PF 200V X7R 0805
Tolerance: ±10%
Features: Soft Termination
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 200V
Temperature Coefficient: X7R
Part Status: Active
Capacitance: 10000 pF