Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 0805YC274KAT2A
0805YC274KAT2A
0805YC274KAT2A KYOCERA AVX Components
x7rdielectric.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 0.27uF 16V X7R 10% Pad SMD 0805 125°C T/R
auf Bestellung 12000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0805YC274KAT2A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 0.27UF 16V X7R 0805, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Voltage - Rated: 16V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.037" (0.94mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.27 µF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
0805YC274KAT2A 0805YC274KAT2A Hersteller : KYOCERA AVX Components x7rdielectric.pdf Cap Ceramic 0.27uF 16V X7R 10% Pad SMD 0805 125°C T/R
auf Bestellung 12000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
0805YC274KAT2A 0805YC274KAT2A Hersteller : KYOCERA AVX X7RDielectric.pdf Description: CAP CER 0.27UF 16V X7R 0805
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 16V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.037" (0.94mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.27 µF
0805YC274KAT2A 0805YC274KAT2A Hersteller : KYOCERA AVX X7RDielectric-2943470.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16V .27uF X7R 0805 1 0% A 581-0805YC274KAT4A
Mindestbestellmenge: 6
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 16V
Temperature Coefficient: X7R
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 0.27 µF
Mindestbestellmenge: 36
0805YC274KAT2A 0805YC274KAT2A Hersteller : AVX X7RDielectric-777024.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16V .27uF X7R 0805 10%
auf Bestellung 170 Stücke:
auf Bestellung 10 Stücke:
auf Bestellung 352 Stücke:
auf Bestellung 352 Stücke:
auf Bestellung 938 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar