Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 0805YC474K4Z2A
0805YC474K4Z2A
0805YC474K4Z2A KYOCERA AVX Components
automlcc.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 0.47uF 16V X7R 10% Pad SMD 0805 FlexiTerm 125°C Automotive AEC-Q200 T/R
auf Bestellung 46000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3106
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0805YC474K4Z2A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 0.47UF 16V X7R 0805, Tolerance: ±10%, Features: Soft Termination, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 16V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Boardflex Sensitive, Ratings: AEC-Q200, Thickness (Max): 0.037" (0.94mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.47 µF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
0805YC474K4Z2A 0805YC474K4Z2A Hersteller : KYOCERA AVX Components automlcc.pdf Cap Ceramic 0.47uF 16V X7R 10% Pad SMD 0805 FlexiTerm 125°C Automotive AEC-Q200 T/R
auf Bestellung 46000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3106
0805YC474K4Z2A 0805YC474K4Z2A Hersteller : KYOCERA AVX FlexitermMLCC.pdf Description: CAP CER 0.47UF 16V X7R 0805
Tolerance: ±10%
Features: Soft Termination
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 16V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive, Boardflex Sensitive
Ratings: AEC-Q200
Thickness (Max): 0.037" (0.94mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.47 µF
0805YC474K4Z2A 0805YC474K4Z2A Hersteller : KYOCERA AVX Components automlcc.pdf Cap Ceramic 0.47uF 16V X7R 10% Pad SMD 0805 FlexiTerm 125°C T/R Automotive AEC-Q200
Mindestbestellmenge: 664
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Features: Soft Termination
Voltage - Rated: 16V
Temperature Coefficient: X7R
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Capacitance: 0.47 µF
Mindestbestellmenge: 42
0805YC474K4Z2A 0805YC474K4Z2A Hersteller : KYOCERA AVX AutoMLCCKAF.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT KAF21KR71C474KU NEW GLOBAL PN 16V .47uF A 581-KAF21KR71C474KU
Mindestbestellmenge: 6