Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 0805ZC105K4Z2A
0805ZC105K4Z2A
0805ZC105K4Z2A KYOCERA AVX Components
avxcd00445-13.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 1uF 10V X7R 10% Pad SMD 0805 FlexiTerm 125°C Automotive AEC-Q200 T/R
auf Bestellung 28000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 18000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0805ZC105K4Z2A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 1UF 10V X7R 0805, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Features: Soft Termination, Voltage - Rated: 10V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Boardflex Sensitive, Ratings: AEC-Q200, Thickness (Max): 0.037" (0.94mm), Capacitance: 1 µF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
0805ZC105K4Z2A 0805ZC105K4Z2A Hersteller : KYOCERA AVX AutoMLCC.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 10V 1uF X7R 0805 10% TOL
auf Bestellung 756 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
0805ZC105K4Z2A 0805ZC105K4Z2A Hersteller : KYOCERA AVX Components avxcd00445-13.pdf Cap Ceramic 1uF 10V X7R 10% Pad SMD 0805 FlexiTerm 125°C Automotive AEC-Q200 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
0805ZC105K4Z2A 0805ZC105K4Z2A Hersteller : KYOCERA AVX AutoMLCC.pdf Description: CAP CER 1UF 10V X7R 0805
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Features: Soft Termination
Voltage - Rated: 10V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive, Boardflex Sensitive
Ratings: AEC-Q200
Thickness (Max): 0.037" (0.94mm)
Capacitance: 1 µF