Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 0805ZC105MA12A
0805ZC105MA12A
0805ZC105MA12A KYOCERA AVX Components
x7rdielectric.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 1uF 10V X7R 20% Pad SMD 0805 125°C T/R
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0805ZC105MA12A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 1UF 10V X7R 0805, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Voltage - Rated: 10V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.055" (1.40mm), Capacitance: 1 µF.
Weitere Produktangebote 0805ZC105MA12A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
0805ZC105MA12A 0805ZC105MA12A Hersteller : KYOCERA AVX X7RDielectric.pdf Description: CAP CER 1UF 10V X7R 0805
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Voltage - Rated: 10V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.055" (1.40mm)
Capacitance: 1 µF
Produkt ist nicht verfügbar
0805ZC105MA12A 0805ZC105MA12A Hersteller : AVX X7RDielectric-777024.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 10V 1uF X7R 0805 20% Tol