Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 0805ZC105MAT2A
0805ZC105MAT2A
0805ZC105MAT2A KYOCERA AVX Components
x7rdielectric.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 1uF 10V X7R 20% Pad SMD 0805 125°C T/R
auf Bestellung 9472 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3004
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0805ZC105MAT2A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 1UF 10V X7R 0805, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 10V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.055" (1.40mm), Part Status: Active, Capacitance: 1 µF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
0805ZC105MAT2A 0805ZC105MAT2A Hersteller : KYOCERA AVX Components x7rdielectric.pdf Cap Ceramic 1uF 10V X7R 20% Pad SMD 0805 125°C T/R
auf Bestellung 4962 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1036
0805ZC105MAT2A 0805ZC105MAT2A Hersteller : KYOCERA AVX X7RDielectric.pdf Description: CAP CER 1UF 10V X7R 0805
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 10V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.055" (1.40mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1 µF
0805ZC105MAT2A 0805ZC105MAT2A Hersteller : KYOCERA AVX X7RDielectric.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT KGM21AR71A105MU NEW GLOBAL PN 10V 1uF X7 A 581-KGM21AR71A105MU
Mindestbestellmenge: 9
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 10V
Temperature Coefficient: X7R
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 1 µF
Mindestbestellmenge: 16