Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 0805ZD474MAT2A
0805ZD474MAT2A
0805ZD474MAT2A KYOCERA AVX Components
cx5r.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 0.47uF 10V X5R 20% Pad SMD 0805 85°C T/R
auf Bestellung 1667 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 973
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0805ZD474MAT2A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 0.47UF 10V X5R 0805, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 10V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: X5R, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.037" (0.94mm), Capacitance: 0.47 µF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
0805ZD474MAT2A 0805ZD474MAT2A Hersteller : KYOCERA AVX cx5r.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 10V .47uF X5R 0805 2 0% Tol
auf Bestellung 1975 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
0805ZD474MAT2A 0805ZD474MAT2A Hersteller : KYOCERA AVX Components cx5r.pdf Cap Ceramic 0.47uF 10V X5R 20% Pad SMD 0805 85°C T/R
Produkt ist nicht verfügbar
0805ZD474MAT2A 0805ZD474MAT2A Hersteller : KYOCERA AVX cx5r.pdf Description: CAP CER 0.47UF 10V X5R 0805
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 10V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: X5R
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.037" (0.94mm)
Capacitance: 0.47 µF