Produkte > NMB > 08080EA-12S-E6-D2
08080EA-12S-E6-D2
08080EA-12S-E6-D2 NMB
NMB_12-16-2022_08080EA D Type type data sheet final1.2.pdf
Hersteller: NMB
DC Fans DC Axial Fan, 80x80x80mm, 12VDC, 141CFM, 2490Pa, Ball, 4x Wire, Tach/PWM
auf Bestellung 25 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 08080EA-12S-E6-D2 NMB
Description: 80X80X80MM, 12VDC, 15,800/16,300, Features: Auto Restart, Dual Speed, PWM Control, Speed Sensor (Tach), Packaging: Box, Voltage - Rated: 12VDC, Size / Dimension: Square - 80mm L x 80mm H, Bearing Type: Ball, RPM: 15800 RPM Front, 16300 RPM Rear, Air Flow: 141.0 CFM (3.95m³/min), Width: 80.00mm, Operating Temperature: 14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C), Termination: 4 Wire Leads, Approval Agency: CE, cULus, VDE, Fan Type: Tubeaxial (Dual), Noise: 79.0dB(A), Static Pressure: 10.000 in H2O (2490.8 Pa), Part Status: Active, Power (Watts): 118 W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
08080EA-12S-E6D-2 08080EA-12S-E6D-2 Hersteller : NMB Technologies Corporation 08080EA%20D%20Type_data_sheet.pdf Description: 80X80X80MM, 12VDC, 15,800/16,300
Features: Auto Restart, Dual Speed, PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Packaging: Box
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square - 80mm L x 80mm H
Bearing Type: Ball
RPM: 15800 RPM Front, 16300 RPM Rear
Air Flow: 141.0 CFM (3.95m³/min)
Width: 80.00mm
Operating Temperature: 14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C)
Termination: 4 Wire Leads
Approval Agency: CE, cULus, VDE
Fan Type: Tubeaxial (Dual)
Noise: 79.0dB(A)
Static Pressure: 10.000 in H2O (2490.8 Pa)
Part Status: Active
Power (Watts): 118 W