Produkte > GRAYHILL INC. > 083171-2-02N
083171-2-02N Grayhill Inc.
08-Datasheet
Hersteller: Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY DPDT NONSHORTING
Packaging: Bulk
Contact Finish: Gold
Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount
Number of Positions: 2
Termination Style: Solder Lug
Actuator Length: 9.53mm
Actuator Type: Flatted (3.17mm Dia)
Angle of Throw: 36°
Number of Decks: 1
Number of Poles per Deck: 2
Circuit per Deck: DPDT
Index Stops: Fixed
Depth Behind Panel: 24.38mm
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 115 V
Voltage Rating - DC: 28 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 083171-2-02N Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY DPDT NONSHORTING, Packaging: Bulk, Contact Finish: Gold, Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Number of Positions: 2, Termination Style: Solder Lug, Actuator Length: 9.53mm, Actuator Type: Flatted (3.17mm Dia), Angle of Throw: 36°, Number of Decks: 1, Number of Poles per Deck: 2, Circuit per Deck: DPDT, Contact Material: Silver Alloy, Contact Timing: Non-Shorting (BBM), Index Stops: Fixed, Depth Behind Panel: 24.38mm, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 115 V, Voltage Rating - DC: 28 V.
Weitere Produktangebote 083171-2-02N
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
083171-2-02N 083171-2-02N Hersteller : Grayhill grhl-s-a0001366993-1.pdf Rotary Switches Rotary Switch,Standard, 36°, 1 deck, 2 pole/deck, 2 positions/pole, non-shorting, 08A36-01-2-02N