Produkte > API DELEVAN INC. > 0925R-471H
0925R-471H API Delevan Inc.
0925.pdf
Hersteller: API Delevan Inc.
Description: FIXED IND 470NH 460MA 210MOHM TH
Tolerance: ±3%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Shielded
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR): 210mOhm Max
Q @ Freq: 41 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant: 220MHz
Current - Saturation (Isat): 460mA
Material - Core: Iron
Inductance Frequency - Test: 25 MHz
Inductance: 470 nH
Current Rating (Amps): 460 mA