Produkte > GRAYHILL INC. > 09M30-04B12N
09M30-04B12N Grayhill Inc.
Hersteller: Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 30 DEG 4 DECK, 1 P
Packaging: Bulk
Contact Finish: Gold
Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC)
Termination Style: Solder Lug
Actuator Length: 9.53mm
Actuator Type: Flatted (3.17mm Dia)
Angle of Throw: 30°
Number of Decks: 4
Contact Timing: Non-Shorting (BBM)
Index Stops: Fixed
Depth Behind Panel: 44.81mm
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 115 V
Voltage Rating - DC: 28 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 09M30-04B12N Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 30 DEG 4 DECK, 1 P, Packaging: Bulk, Contact Finish: Gold, Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Number of Positions: 12, Termination Style: Solder Lug, Actuator Length: 9.53mm, Actuator Type: Flatted (3.17mm Dia), Angle of Throw: 30°, Number of Decks: 4, Number of Poles per Deck: 1, Circuit per Deck: SP12T, Contact Material: Silver Alloy, Contact Timing: Non-Shorting (BBM), Index Stops: Fixed, Depth Behind Panel: 44.81mm, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 115 V, Voltage Rating - DC: 28 V.
Weitere Produktangebote 09M30-04B12N
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
09M30-04B12N 09M30-04B12N Hersteller : Grayhill Rotary_08,09-335035.pdf Rotary Switches Rotary Switch,Military, 30°, 4 deck, 1 pole/deck, 12 positions/pole, non-shorting, fixed stop, 09M30-04B12N