Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > 1.5KE12A-E3/73
1.5KE12A-E3/73
1.5KE12A-E3/73 Vishay Semiconductors
15ke.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 1500W 12V Unidirect
auf Bestellung 1864 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1.5KE12A-E3/73 Vishay Semiconductors
Description: TVS DIODE 10.2VWM 16.7VC 1.5KE, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: DO-201AA, DO-27, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 89.8A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 10.2V, Supplier Device Package: 1.5KE, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 11.4V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 16.7V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote 1.5KE12A-E3/73
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1.5KE12A-E373 1.5KE12A-E373 Hersteller : Vishay doc88301.pdf Diode TVS Single Uni-Dir 10.2V 1.5KW 2-Pin Case 1.5KE Ammo
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: DO-201AA, DO-27, Axial
Mounting Type: Through Hole
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 89.8A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 10.2V
Supplier Device Package: 1.5KE
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 11.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 16.7V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)