1.5KE180AHE3_B/C
1.5KE180AHE3_B/C Vishay General Semiconductor - Diodes Division
15ke.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: TVS DIODE 154VWM 246VC 1.5KE
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-201AA, DO-27, Axial
Mounting Type: Through Hole
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 6.1A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 154V
Supplier Device Package: 1.5KE
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 171V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 246V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1.5KE180AHE3_B/C Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: TVS DIODE 154VWM 246VC 1.5KE, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-201AA, DO-27, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 6.1A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 154V, Supplier Device Package: 1.5KE, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 171V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 246V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.