Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > 1.5KE180CA_R2_00001
1.5KE180CA_R2_00001
1.5KE180CA_R2_00001 Panjit International Inc.
1.5KE_SERIES.pdf
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: TVS DIODE 154VWM 246VC DO201AE
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: DO-201AE, Axial
Mounting Type: Through Hole
Type: Zener
Operating Temperature: -65°C ~ 175°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 6.1A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 154V
Supplier Device Package: DO-201AE
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 171V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 246V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Power Line Protection: No
Part Status: Active
auf Bestellung 740 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 15
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1.5KE180CA_R2_00001 Panjit International Inc.
Description: TVS DIODE 154VWM 246VC DO201AE, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-201AE, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -65°C ~ 175°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 6.1A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 154V, Supplier Device Package: DO-201AE, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 171V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 246V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote 1.5KE180CA_R2_00001
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Through Hole
Type: Zener
Applications: General Purpose
Bidirectional Channels: 1
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
1.5KE180CA_R2_00001 1.5KE180CA_R2_00001 Hersteller : Panjit 0F2732C4BC7222AD53EBD90654D039D6C787551AE0C71EF83BD26AE2FE98994E.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 1500W,Transient Voltage Suppressors,DO-201AE,154V,BI
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Diode: TVS; 171÷189V; 6.1A; bidirectional; DO201AE; 1.5kW; 1.5KE
Type of diode: TVS
Max. off-state voltage: 154V
Breakdown voltage: 171...189V
Max. forward impulse current: 6.1A
Semiconductor structure: bidirectional
Case: DO201AE
Mounting: THT
Leakage current: 1µA
Peak pulse power dissipation: 1.5kW