Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > 1.5KE200A_R2_00001
1.5KE200A_R2_00001
1.5KE200A_R2_00001 Panjit International Inc.
1.5KE_SERIES.pdf
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: TVS DIODE 171VWM 274VC DO201AE
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: DO-201AE, Axial
Mounting Type: Through Hole
Type: Zener
Operating Temperature: -65°C ~ 175°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 5.5A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 171V
Supplier Device Package: DO-201AE
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 190V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 274V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Power Line Protection: No
Part Status: Active
auf Bestellung 1238 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 13
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1.5KE200A_R2_00001 Panjit International Inc.
Description: TVS DIODE 171VWM 274VC DO201AE, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-201AE, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -65°C ~ 175°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 5.5A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 171V, Supplier Device Package: DO-201AE, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 190V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 274V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote 1.5KE200A_R2_00001
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Through Hole
Type: Zener
Applications: General Purpose
Unidirectional Channels: 1
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
1.5KE200A_R2_00001 1.5KE200A_R2_00001 Hersteller : Panjit 4F2DEBFA1E99E29683C7B35716C41F81BFCDD72EFEA10BC37FCBA97E4AB90413.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 1500W,Transient Voltage Suppressors,DO-201AE,171V,UNI
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Diode: TVS; 1.5kW; 190÷210V; 5.5A; unidirectional; DO201AE; 1.5KE
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 1.5kW
Max. off-state voltage: 171V
Breakdown voltage: 190...210V
Max. forward impulse current: 5.5A