Produkte > TAIWAN SEMICONDUCTOR > 1.5KE20CA R0G
1.5KE20CA R0G
1.5KE20CA R0G Taiwan Semiconductor
1.5ke20series_o2104.pdf
Hersteller: Taiwan Semiconductor
Diode TVS Single Bi-Dir 17.1V 1.5KW 2-Pin DO-201 T/R
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1.5KE20CA R0G Taiwan Semiconductor
Description: TVS DIODE 17.1VWM 27.7VC DO201, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-201AA, DO-27, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 56A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 17.1V, Supplier Device Package: DO-201, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 19V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 27.7V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No, Part Status: Discontinued at Digi-Key.
Weitere Produktangebote 1.5KE20CA R0G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-201AA, DO-27, Axial
Mounting Type: Through Hole
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 56A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 17.1V
Supplier Device Package: DO-201
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 19V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 27.7V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Power Line Protection: No
Part Status: Discontinued at Digi-Key
Produkt ist nicht verfügbar
1.5KE20CA R0G 1.5KE20CA R0G Hersteller : Taiwan Semiconductor 1.5KE%20SERIES_O2104.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 1500W 20V 5% Bidirec tional TVS