Produkte > VISHAY > 1.5KE250A-E3/54
1.5KE250A-E3/54
1.5KE250A-E3/54 VISHAY
15ke_Ser.pdf
Hersteller: VISHAY
Category: Unidirectional TVS THT diodes
Description: Diode: TVS; 1.5kW; 250V; 4.4A; unidirectional; DO201; 13 inch reel
Semiconductor structure: unidirectional
Max. off-state voltage: 214V
Case: DO201
Max. forward impulse current: 4.4A
Manufacturer series: 1.5KE
Breakdown voltage: 250V
Peak pulse power dissipation: 1.5kW
Kind of package: 13 inch reel
Features of semiconductor devices: glass passivated
Mounting: THT
Technology: TransZorb®
Type of diode: TVS
Leakage current: 1µA
auf Bestellung 560 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 103
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1.5KE250A-E3/54 VISHAY
Description: TVS DIODE 214VWM 344VC 1.5KE, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-201AA, DO-27, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 4.4A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 214V, Supplier Device Package: 1.5KE, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 237V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 344V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1.5KE250A-E3/54 1.5KE250A-E3/54 Hersteller : Vishay doc88301.pdf Diode TVS Single Uni-Dir 214V 1.5KW 2-Pin Case 1.5KE T/R
auf Bestellung 560 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 181
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-201AA, DO-27, Axial
Mounting Type: Through Hole
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 4.4A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 214V
Supplier Device Package: 1.5KE
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 237V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 344V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Power Line Protection: No
Part Status: Active
auf Bestellung 1400 Stücke:
Mindestbestellmenge: 1400
1.5KE250A-E3/54 1.5KE250A-E3/54 Hersteller : Vishay General Semiconductor 15ke.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 1500W 250V Unidirect
auf Bestellung 274 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
1.5KE250A-E3/54 1.5KE250A-E3/54 Hersteller : Vishay Semiconductors 15ke.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 1500W 250V Unidirect
auf Bestellung 3075 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Through Hole
Type: Zener
Applications: General Purpose
Supplier Device Package: 1.5KE
Unidirectional Channels: 1
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Mindestbestellmenge: 5
1.5KE250A-E3-54 Hersteller : VISHAY 05+06+
Produkt ist nicht verfügbar
1.5KE250A-E3/54 Hersteller : Vishay General Semiconduc 15ke.pdf Защитный диод 1,5кВт, 250В, 4,4А, DO201 Група товару: Супресори Од. вим: шт