Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > 1.5KE27A_R2_00001
1.5KE27A_R2_00001
1.5KE27A_R2_00001 Panjit International Inc.
1.5KE_SERIES.pdf
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: TVS DIODE 23.1VWM 37.5V DO201AE
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-201AE, Axial
Mounting Type: Through Hole
Type: Zener
Operating Temperature: -65°C ~ 175°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 40A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 23.1V
Supplier Device Package: DO-201AE
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 25.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 37.5V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Power Line Protection: No
Part Status: Obsolete
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1.5KE27A_R2_00001 Panjit International Inc.
Description: TVS DIODE 23.1VWM 37.5V DO201AE, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-201AE, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -65°C ~ 175°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 40A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 23.1V, Supplier Device Package: DO-201AE, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 25.7V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 37.5V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No, Part Status: Obsolete.
Weitere Produktangebote 1.5KE27A_R2_00001
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1.5KE27A_R2_00001 1.5KE27A_R2_00001 Hersteller : Panjit International Inc. 1.5KE_SERIES.pdf Description: TVS DIODE 23.1VWM 37.5V DO201AE
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Through Hole
Type: Zener
Applications: General Purpose
Unidirectional Channels: 1
Power Line Protection: No
Part Status: Obsolete
Produkt ist nicht verfügbar
1.5KE27A_R2_00001 1.5KE27A_R2_00001 Hersteller : Panjit 3530443231433033423938463736344237313439353533363731324443303033.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 1500W,Transient Voltage Suppressors,DO-201AE,23.1V,UNI
Description: Diode: TVS; 1.5kW; 25.7÷28.4V; 40A; unidirectional; DO201AE; 1.5KE
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 1.5kW
Max. off-state voltage: 23.1V
Breakdown voltage: 25.7...28.4V
Max. forward impulse current: 40A