Produkte > VISHAY > 1.5KE30A-E3/54
1.5KE30A-E3/54
1.5KE30A-E3/54 Vishay
doc88301.pdf
Hersteller: Vishay
Diode TVS Single Uni-Dir 25.6V 1.5KW 2-Pin Case 1.5KE T/R
auf Bestellung 5600 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1400
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1.5KE30A-E3/54 Vishay
Description: TVS DIODE 25.6VWM 41.4VC 1.5KE, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-201AA, DO-27, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 36.2A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 25.6V, Supplier Device Package: 1.5KE, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 28.5V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 41.4V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1.5KE30A-E3/54 1.5KE30A-E3/54 Hersteller : Vishay doc88301.pdf Diode TVS Single Uni-Dir 25.6V 1.5KW 2-Pin Case 1.5KE T/R
auf Bestellung 5600 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1400
Description: Diode: TVS; 1.5kW; 30V; 36.2A; unidirectional; DO201; 13 inch reel
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 1.5kW
Max. off-state voltage: 25.6V
Breakdown voltage: 30V
Max. forward impulse current: 36.2A
Semiconductor structure: unidirectional
Case: DO201
Mounting: THT
Leakage current: 1µA
Kind of package: 13 inch reel
Manufacturer series: 1.5KE
Technology: TransZorb®
Features of semiconductor devices: glass passivated
Mindestbestellmenge: 143
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 36.2A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 25.6V
Supplier Device Package: 1.5KE
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 28.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 41.4V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Mindestbestellmenge: 203
Mindestbestellmenge: 172
Mindestbestellmenge: 170
1.5KE30A-E3/54 1.5KE30A-E3/54 Hersteller : Vishay Semiconductors 15ke.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 1500W 30V Unidirect
Mindestbestellmenge: 2
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Zener
Applications: General Purpose
Supplier Device Package: 1.5KE
Unidirectional Channels: 1
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Mindestbestellmenge: 8
1.5KE30A-E3/54 1.5KE30A-E3/54 Hersteller : VISHAY 2045671.pdf Description: VISHAY - 1.5KE30A-E3/54 - TVS DIODE, 1.5KW, 30V, 1.5KE
tariffCode: 85354000
productTraceability: No
rohsCompliant: Y-EX
Anzahl der Pins: 2Pin(s)
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: -
directShipCharge: 25
usEccn: EAR99
auf Bestellung 470 Stücke: