1.5KE36AHE3_B/C
1.5KE36AHE3_B/C Vishay General Semiconductor - Diodes Division
15ke.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: TVS DIODE 30.8VWM 49.9VC 1.5KE
Packaging: Tape & Reel (TR)
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 31A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 30.8V
Supplier Device Package: 1.5KE
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 34.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 49.9V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Part Status: Active
Qualification: AEC-Q101
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1.5KE36AHE3_B/C Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: TVS DIODE 30.8VWM 49.9VC 1.5KE, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-201AA, DO-27, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 31A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 30.8V, Supplier Device Package: 1.5KE, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 34.2V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 49.9V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Part Status: Active, Qualification: AEC-Q101.