Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > 1.5KE39CA_R2_00001
1.5KE39CA_R2_00001
1.5KE39CA_R2_00001 Panjit International Inc.
1.5KE_SERIES.pdf
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: TVS DIODE 33.3VWM 53.9V DO201AE
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-201AE, Axial
Mounting Type: Through Hole
Type: Zener
Operating Temperature: -65°C ~ 175°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 28A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 33.3V
Supplier Device Package: DO-201AE
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 37.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 53.9V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Power Line Protection: No
Part Status: Active
auf Bestellung 1250 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1250
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1.5KE39CA_R2_00001 Panjit International Inc.
Description: TVS DIODE 33.3VWM 53.9V DO201AE, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-201AE, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -65°C ~ 175°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 28A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 33.3V, Supplier Device Package: DO-201AE, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 37.1V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 53.9V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1.5KE39CA_R2_00001 1.5KE39CA_R2_00001 Hersteller : Panjit International Inc. 1.5KE_SERIES.pdf Description: TVS DIODE 33.3VWM 53.9V DO201AE
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Through Hole
Type: Zener
Applications: General Purpose
Bidirectional Channels: 1
Power Line Protection: No
Part Status: Active
auf Bestellung 1250 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 15
1.5KE39CA_R2_00001 1.5KE39CA_R2_00001 Hersteller : Panjit E6F35AF3B4D21863399F2E3182DC9392A6F2926E904A654D93C833639401338F.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 1500W,Transient Voltage Suppressors,DO-201AE,33.3V,BI
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Diode: TVS; 37.1÷41V; 28A; bidirectional; DO201AE; 1.5kW; 1.5KE
Type of diode: TVS
Max. off-state voltage: 33.3V
Breakdown voltage: 37.1...41V
Max. forward impulse current: 28A
Semiconductor structure: bidirectional
Case: DO201AE
Mounting: THT
Leakage current: 1µA
Peak pulse power dissipation: 1.5kW