1.5KE480A-E3/73
1.5KE480A-E3/73 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
15ke.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: TVS DIODE 408VWM 658VC 1.5KE
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: DO-201AA, DO-27, Axial
Mounting Type: Through Hole
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.28A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 408V
Supplier Device Package: 1.5KE
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 456V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 658V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Power Line Protection: No
Part Status: Discontinued at Digi-Key
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1.5KE480A-E3/73 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: TVS DIODE 408VWM 658VC 1.5KE, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: DO-201AA, DO-27, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.28A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 408V, Supplier Device Package: 1.5KE, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 456V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 658V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No, Part Status: Discontinued at Digi-Key.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Through Hole
Type: Zener
Applications: General Purpose
Supplier Device Package: 1.5KE
Unidirectional Channels: 1
Power Line Protection: No
auf Bestellung 990 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
1.5KE480A-E3/73 1.5KE480A-E3/73 Hersteller : Vishay General Semiconductor 15ke.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 1500W 480V Unidirect