Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > 1.5KE51CA_R2_00001
1.5KE51CA_R2_00001
1.5KE51CA_R2_00001 Panjit International Inc.
1.5KE_SERIES.pdf
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: TVS DIODE 43.6VWM 70.1V DO201AE
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-201AE, Axial
Mounting Type: Through Hole
Type: Zener
Operating Temperature: -65°C ~ 175°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 21.4A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 43.6V
Supplier Device Package: DO-201AE
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 48.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 70.1V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Power Line Protection: No
Part Status: Active
auf Bestellung 1250 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1250
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1.5KE51CA_R2_00001 Panjit International Inc.
Description: TVS DIODE 43.6VWM 70.1V DO201AE, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-201AE, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -65°C ~ 175°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 21.4A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 43.6V, Supplier Device Package: DO-201AE, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 48.5V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 70.1V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1.5KE51CA_R2_00001 1.5KE51CA_R2_00001 Hersteller : Panjit International Inc. 1.5KE_SERIES.pdf Description: TVS DIODE 43.6VWM 70.1V DO201AE
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Through Hole
Type: Zener
Applications: General Purpose
Bidirectional Channels: 1
Power Line Protection: No
Part Status: Active
auf Bestellung 1500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 13
1.5KE51CA_R2_00001 1.5KE51CA_R2_00001 Hersteller : Panjit 05B52294B3AFFE212548F48DD62F1A30A1AFF2DB7ACA8BD36C64B371D50E9779.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 1500W,Transient Voltage Suppressors,DO-201AE,43.6V,BI
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Diode: TVS; 48.5÷53.6V; 21.4A; bidirectional; DO201AE; 1.5kW; 1.5KE
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 1.5kW
Max. off-state voltage: 43.6V
Breakdown voltage: 48.5...53.6V
Max. forward impulse current: 21.4A