Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > 1.5KE7.5CA_R2_00001
1.5KE7.5CA_R2_00001
1.5KE7.5CA_R2_00001 Panjit International Inc.
1.5KE_SERIES.pdf
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: TVS DIODE 6.4VWM 11.3VC DO201AE
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-201AE, Axial
Mounting Type: Through Hole
Type: Zener
Operating Temperature: -65°C ~ 175°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 132A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 6.4V
Supplier Device Package: DO-201AE
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 7.13V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 11.3V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Power Line Protection: No
Part Status: Obsolete
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1.5KE7.5CA_R2_00001 Panjit International Inc.
Description: TVS DIODE 6.4VWM 11.3VC DO201AE, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-201AE, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -65°C ~ 175°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 132A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 6.4V, Supplier Device Package: DO-201AE, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 7.13V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 11.3V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No, Part Status: Obsolete.
Weitere Produktangebote 1.5KE7.5CA_R2_00001
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Through Hole
Type: Zener
Applications: General Purpose
Bidirectional Channels: 1
Power Line Protection: No
Produkt ist nicht verfügbar
1.5KE7.5CA_R2_00001 1.5KE7.5CA_R2_00001 Hersteller : Panjit 3A42CA5507A30227CC45714CBBEA522737D5571D6B5C38FE64214C2097562FDD.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 1500W,Transient Voltage Suppressors,DO-201AE,6.4V,BI
Description: Diode: TVS; 7.13÷7.88V; 132A; bidirectional; DO201AE; 1.5kW; 1.5KE
Type of diode: TVS
Max. off-state voltage: 6.4V
Breakdown voltage: 7.13...7.88V
Max. forward impulse current: 132A
Semiconductor structure: bidirectional
Case: DO201AE
Mounting: THT
Leakage current: 1mA
Peak pulse power dissipation: 1.5kW