Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > 1.5SMC51A_R1_00001
1.5SMC51A_R1_00001
1.5SMC51A_R1_00001 Panjit International Inc.
1.5SMC_SERIES.pdf
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: GLASS PASSIVATED JUNCTION TRANSI
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AB, SMC
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 21.4A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 43.6V
Supplier Device Package: DO-214AB (SMC)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 48.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 70.1V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Power Line Protection: No
Part Status: Active
auf Bestellung 800 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 800
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1.5SMC51A_R1_00001 Panjit International Inc.
Description: GLASS PASSIVATED JUNCTION TRANSI, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 21.4A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 43.6V, Supplier Device Package: DO-214AB (SMC), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 48.5V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 70.1V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: DO-214AB, SMC
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Applications: General Purpose
Unidirectional Channels: 1
Power Line Protection: No
Part Status: Active
auf Bestellung 800 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 12
1.5SMC51A_R1_00001 1.5SMC51A_R1_00001 Hersteller : Panjit 4615E3181AC5B5160A17D233D0E69234363E349389CA1974156464A2FC58EA89.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 1500W,Transient Voltage Suppressors,SMC,43.6V,UNI
Produkt ist nicht verfügbar
1.5SMC51A-R1-00001 1.5SMC51A-R1-00001 Hersteller : Panjit 1_5SMC_SERIES-1864703.pdf Array
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Diode: TVS; 1.5kW; 48.5÷53.6V; 21.4A; unidirectional; SMC; 1.5SMC
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 1.5kW
Max. off-state voltage: 43.6V
Breakdown voltage: 48.5...53.6V
Max. forward impulse current: 21.4A