Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > 1.5SMC56A_R1_00001
1.5SMC56A_R1_00001
1.5SMC56A_R1_00001 Panjit International Inc.
1.5SMC_SERIES.pdf
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: GLASS PASSIVATED JUNCTION TRANSI
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 19.5A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 47.8V
Supplier Device Package: DO-214AB (SMC)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 53.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 77V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Power Line Protection: No
auf Bestellung 800 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 800
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1.5SMC56A_R1_00001 Panjit International Inc.
Description: GLASS PASSIVATED JUNCTION TRANSI, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 19.5A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 47.8V, Supplier Device Package: DO-214AB (SMC), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 53.2V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 77V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Zener
Applications: General Purpose
Unidirectional Channels: 1
Power Line Protection: No
auf Bestellung 800 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
1.5SMC56A_R1_00001 1.5SMC56A_R1_00001 Hersteller : Panjit 1_5SMC_SERIES-1864871.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 1500W,Transient Voltage Suppressors,SMC,47.8V,UNI
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Diode: TVS; 1.5kW; 53.2÷58.8V; 19.5A; unidirectional; SMC; 1.5SMC
Type of diode: TVS
Mounting: SMD
Kind of package: reel; tape
Case: SMC
Semiconductor structure: unidirectional
Manufacturer series: 1.5SMC
Features of semiconductor devices: glass passivated
Leakage current: 1µA
Max. forward impulse current: 19.5A
Max. off-state voltage: 47.8V
Breakdown voltage: 53.2...58.8V
Peak pulse power dissipation: 1.5kW