1.5SMC56AHR7G
1.5SMC56AHR7G Taiwan Semiconductor Corporation
1.5SMCH%20SERIES_B2207.pdf
Hersteller: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 47.8VWM 77VC DO214AB
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 20A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 47.8V
Supplier Device Package: DO-214AB (SMC)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 53.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 77V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1.5SMC56AHR7G Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 47.8VWM 77VC DO214AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 20A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 47.8V, Supplier Device Package: DO-214AB (SMC), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 53.2V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 77V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote 1.5SMC56AHR7G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1.5SMC56AHR7G 1.5SMC56AHR7G Hersteller : Taiwan Semiconductor 1.5SMC SERIES_O1708-1224212.pdf ESD Suppressors / TVS Diodes 1500W, 56V, 5% UNIDIRECTIONAL, TVS