Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > 1.5SMCJ170A_R1_00001
1.5SMCJ170A_R1_00001
1.5SMCJ170A_R1_00001 Panjit International Inc.
1.5SMCJ_SERIES.pdf
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: TVS DIODE 170VWM 275VC DO214AB
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 5.5A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 170V
Supplier Device Package: DO-214AB (SMC)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 189V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 275V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Power Line Protection: No
auf Bestellung 800 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 800
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1.5SMCJ170A_R1_00001 Panjit International Inc.
Description: TVS DIODE 170VWM 275VC DO214AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 5.5A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 170V, Supplier Device Package: DO-214AB (SMC), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 189V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 275V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No.
Type: Zener
Applications: General Purpose
Unidirectional Channels: 1
Power Line Protection: No
auf Bestellung 800 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 12
1.5SMCJ170A_R1_00001 1.5SMCJ170A_R1_00001 Hersteller : Panjit 2989B721B473DA708E9BF35B27409FFC331E28D2D4D4EFD74E1D8381A78FDE57.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 1500W,Transient Voltage Suppressors,SMC,170V,UNI
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Diode: TVS; 1.5kW; 189÷217.5V; 5.5A; unidirectional; SMC; reel,tape
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 1.5kW
Max. off-state voltage: 170V
Breakdown voltage: 189...217.5V
Max. forward impulse current: 5.5A