Produkte > PANJIT SEMICONDUCTOR > 1.5SMCJ33A_R1_00001
1.5SMCJ33A_R1_00001
1.5SMCJ33A_R1_00001 PanJit Semiconductor
1.5SMCJ_SERIES.pdf
Hersteller: PanJit Semiconductor
Category: Unidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 1.5kW; 36.7÷42.2V; 28.1A; unidirectional; SMC; 1.5SMCJ
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 1.5kW
Max. off-state voltage: 33V
Breakdown voltage: 36.7...42.2V
Max. forward impulse current: 28.1A
Semiconductor structure: unidirectional
Case: SMC
Mounting: SMD
Leakage current: 1µA
Manufacturer series: 1.5SMCJ
Kind of package: reel; tape
Features of semiconductor devices: glass passivated
auf Bestellung 963 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 105
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1.5SMCJ33A_R1_00001 PanJit Semiconductor
Description: TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 28.1A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 33V, Supplier Device Package: DO-214AB (SMC), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 36.7V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 53.3V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No, Part Status: Active.
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 28.1A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 33V
Supplier Device Package: DO-214AB (SMC)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 53.3V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Power Line Protection: No
Part Status: Active
auf Bestellung 713 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 15
Type: Zener
Applications: General Purpose
Unidirectional Channels: 1
Produkt ist nicht verfügbar
1.5SMCJ33A_R1_00001 1.5SMCJ33A_R1_00001 Hersteller : Panjit 6E011BBA30FF7618856C5C24D5D44509B1F79681BAB754E07BDDE27FB0BEEB3A.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 1500W,Transient Voltage Suppressors,SMC,33V,UNI