Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > 1.5SMCJ36A_R1_00001
1.5SMCJ36A_R1_00001
1.5SMCJ36A_R1_00001 Panjit International Inc.
1.5SMCJ_SERIES.pdf
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO214AB
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 25.8A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 36V
Supplier Device Package: DO-214AB (SMC)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 58.1V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Power Line Protection: No
Part Status: Active
auf Bestellung 770 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 16
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1.5SMCJ36A_R1_00001 Panjit International Inc.
Description: TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO214AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 25.8A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 36V, Supplier Device Package: DO-214AB (SMC), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 40V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 58.1V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote 1.5SMCJ36A_R1_00001
Type: Zener
Applications: General Purpose
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 40V
Produkt ist nicht verfügbar
1.5SMCJ36A_R1_00001 1.5SMCJ36A_R1_00001 Hersteller : Panjit B868116A2E52ADE71F1EEAB0EBFD3379E090EB1D3712C6B72297466DA6709D25.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 1500W,Transient Voltage Suppressors,SMC,36V,UNI
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Diode: TVS; 1.5kW; 40÷46V; 25.8A; unidirectional; SMC; reel,tape
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 1.5kW
Max. off-state voltage: 36V
Breakdown voltage: 40...46V
Max. forward impulse current: 25.8A