10-214218-01L Amphenol Industrial Operations
Hersteller: Amphenol Industrial Operations
Description: CONN RCPT FMALE 10POS GOLD CRIMP
Packaging: Bulk
Connector Type: Receptacle, Female Sockets
Color: Olive Drab
Mounting Type: Panel Mount
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 10
Orientation: Y
Shell Size - Insert: 18-1
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Fastening Type: Threaded
Termination: Crimp
Cable Opening: 1.000" (25.40mm)
Mounting Feature: Flange
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Shell Material: Aluminum
Shell Finish: Olive Drab Chromate over Cadmium
Primary Material: Metal
auf Bestellung 68 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 10-214218-01L Amphenol Industrial Operations
Description: CONN RCPT FMALE 10POS GOLD CRIMP, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Olive Drab, Mounting Type: Panel Mount, Shielding: Unshielded, Number of Positions: 10, Orientation: Y, Shell Size - Insert: 18-1, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Threaded, Termination: Crimp, Cable Opening: 1.000" (25.40mm), Mounting Feature: Flange, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Aluminum, Shell Finish: Olive Drab Chromate over Cadmium, Primary Material: Metal.