Produkte > AMPHENOL > 10-214218-01S
10-214218-01S
10-214218-01S Amphenol
12-053.pdf
Hersteller: Amphenol
Conn Circular SKT 10 POS Solder Cup ST Box Mount 10 Terminal 1 Port
auf Bestellung 1504 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 10-214218-01S Amphenol
Description: CONN RCPT FMALE 10POS GOLD CRIMP, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Olive Drab, Mounting Type: Panel Mount, Shielding: Unshielded, Number of Positions: 10, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 18-1, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Threaded, Termination: Crimp, Cable Opening: 1.000" (25.40mm), Mounting Feature: Flange, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Aluminum, Shell Finish: Olive Drab Chromate over Cadmium, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote 10-214218-01S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
10-214218-01S 10-214218-01S Hersteller : Amphenol 12-053.pdf Conn Circular SKT 10 POS Solder Cup ST Box Mount 10 Terminal 1 Port
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
auf Bestellung 1 Stücke:
10-214218-01S Hersteller : Amphenol Industrial Operations QWL_Series.pdf Description: CONN RCPT FMALE 10POS GOLD CRIMP
Packaging: Bulk
Connector Type: Receptacle, Female Sockets
Color: Olive Drab
Mounting Type: Panel Mount
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 10
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 18-1
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Fastening Type: Threaded
Termination: Crimp
Cable Opening: 1.000" (25.40mm)