Produkte > NICHICON > LGU1V103MELB
LGU1V103MELB
LGU1V103MELB NICHICON
e-gu.pdf
Hersteller: NICHICON
Category: SNAP-IN electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; SNAP-IN; 10000uF; 35VDC; Ø30x35mm; ±20%
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: SNAP-IN
Capacitance: 10mF
Operating voltage: 35V DC
Body dimensions: Ø30x35mm
Tolerance: ±20%
Service life: 3000h
Operating temperature: -40...105°C
Operating current: 3.05A
Height: 35mm
Diameter: 30mm
Leakage current: 1.77mA
Impedance: 0.2Ω
auf Bestellung 14 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 14
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LGU1V103MELB NICHICON
Description: CAP ALUM 10000UF 20% 35V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 10000 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.05 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.5075 A @ 50 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LGU1V103MELB LGU1V103MELB Hersteller : Nichicon e-lgu.pdf Description: CAP ALUM 10000UF 20% 35V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 10000 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.05 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.5075 A @ 50 kHz
auf Bestellung 1291 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
10000uF 35V LGU1V103MELB
Produktcode: 113710
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Kondensatoren > Kondensatoren elektrolytische THT
Kapazität: 10000 µF
Nennspannung: 35 V
Produkt ist nicht verfügbar
LGU1V103MELB LGU1V103MELB Hersteller : Nichicon e_lgu.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 10000uF 35 Volts 105c 30x35x10L/S