1008-101J API Delevan Inc.
page14_1008.pdf
Hersteller: API Delevan Inc.
Description: FIXED IND 100NH 728MA 230MOHM SM
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 2-SMD, J-Lead
Size / Dimension: 0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 230mOhm Max
Q @ Freq: 15 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant: 550MHz
Material - Core: Phenolic
Inductance Frequency - Test: 25 MHz
Supplier Device Package: 1008
Height - Seated (Max): 0.085" (2.16mm)
Part Status: Active
Inductance: 100 nH
Current Rating (Amps): 728 mA