Produkte > KYOCERA AVX > 100A1R5BP150XT
100A1R5BP150XT
100A1R5BP150XT KYOCERA AVX
100A.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: CAP CER 1.5PF 150V P90 0505
Tolerance: ±0.1pF
Features: High Q, Low Loss, Low ESL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 150V
Package / Case: 0505 (1313 Metric)
Temperature Coefficient: P90
Size / Dimension: 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
Thickness (Max): 0.057" (1.45mm)
Capacitance: 1.5 pF
auf Bestellung 500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 100A1R5BP150XT KYOCERA AVX
Description: CAP CER 1.5PF 150V P90 0505, Tolerance: ±0.1pF, Features: High Q, Low Loss, Low ESL, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 150V, Package / Case: 0505 (1313 Metric), Temperature Coefficient: P90, Size / Dimension: 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling, Thickness (Max): 0.057" (1.45mm), Capacitance: 1.5 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
100A1R5BP150XT 100A1R5BP150XT Hersteller : ATC / Kyocera AVX 100A-2899686.pdf Silicon RF Capacitors / Thin Film
auf Bestellung 400 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
100A1R5BP150XT 100A1R5BP150XT Hersteller : KYOCERA AVX 100A-2899686.pdf Silicon RF Capacitors / Thin Film
auf Bestellung 400 Stücke:
100A1R5BP150XT 100A1R5BP150XT Hersteller : KYOCERA AVX Components 100a.pdf Cap Ceramic 1.5pF 150V P90 0.1pF Pad SMD 0505 125°C T/R
auf Bestellung 500 Stücke:
Mindestbestellmenge: 500
100A1R5BP150XT 100A1R5BP150XT Hersteller : KYOCERA AVX 100A.pdf Description: CAP CER 1.5PF 150V P90 0505
Tolerance: ±0.1pF
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 150V
Temperature Coefficient: P90
Capacitance: 1.5 pF