Produkte > KYOCERA AVX > 100B101JW500XT1K
100B101JW500XT1K
100B101JW500XT1K KYOCERA AVX
100B.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Silicon RF Capacitors / Thin Film MLC A/B/R
auf Bestellung 247 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 100B101JW500XT1K KYOCERA AVX
Description: CAP CER 100PF 500V P90 1111, Tolerance: ±5%, Features: High Q, Low Loss, Low ESL, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 500V, Package / Case: 1111 (2828 Metric), Temperature Coefficient: P90, Size / Dimension: 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C, Applications: RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling, Thickness (Max): 0.102" (2.59mm), Capacitance: 100 pF.
Weitere Produktangebote 100B101JW500XT1K
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
100B101JW500XT1K 100B101JW500XT1K Hersteller : KYOCERA AVX Components 100b.pdf Cap Ceramic 100pF 500V +90±30ppm/C 5% Pad SMD 175°C T/R
Produkt ist nicht verfügbar
100B101JW500XT1K 100B101JW500XT1K Hersteller : KYOCERA AVX Description: CAP CER 100PF 500V P90 1111
Tolerance: ±5%
Features: High Q, Low Loss, Low ESL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 500V
Package / Case: 1111 (2828 Metric)
Temperature Coefficient: P90
Size / Dimension: 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C
Applications: RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
Thickness (Max): 0.102" (2.59mm)
Capacitance: 100 pF
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±5%
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 500V
Temperature Coefficient: P90
Capacitance: 100 pF